• info@bursadanerede.com
  • 0224 233 10 20

HABER DETAYI

2017-04-15 18:26

Bursa Plajları – Bursa’da Denize Girilecek Yerler

Bursa Plajları – Bursa’da Denize Girilecek Yerler

Bursa plaj yerleri o kadar göz önünde bulunmasa da, Bursa plajları yani Bursa’da denize girilecek yerler  yaz aylarında şehir insanından çok, diğer şehirlerden daha fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Bursa sahilleri denize girilecek yerleri, gerçekten güzel yerlere sahip bir şehirdir. Bursa sahil yerleri ve Bursa denize girilen yerler hakkında bilgileri sizin için derledik.

Mudanya Plajları –  Mudanya Sahilleri

Kızılay Kampı

Bursa Kızılay Şubesine ait olan “Mudanya Kampı”. Yaz boyunca devam eden kamp etkinlikleri ile kendinden söz ettirmektedir. Kızılay kampta elde edilen gelir ile tatil imkanı olmayan fakir ve başarılı öğrencilere kampta ücretsiz tatil yapmalarını sağlıyor.

Mudanya Kızılay KampıAdres: Altıntaş Mahallesi, 16940 Mudanya/Bursa

Burgaz Altınkum Halk Plajı
Burgaz Altınkum halk plajı bazı zaman kirli olsa da yerel ziyaretçiler tarafından rağbet edilen bir plajdır.

Güzelyalı Burgaz Halk Plajı
Güzelyalı,eski adı Burgaz olarak geçmektedir., Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Marmara Denizi kıyısında bulunan güzel bir sahil kasabasıdır. Ufak bir kasaba olarak görünse de, site evleri, restoranları, çocuk ve diğer parkları, çevre düzeniyle başarılı hatta mükemmel  hafta sonları soluk almak için gidilesi bir yerdir.

Güzelyalı Burgaz Halk Plajı

Kumyaka Halk Plajı
Mudanya Trilye 10 kilometre uzaklıkta olan , yem yeşil içinden geçerek ulaşacağınız ve zaman zaman deniz manzaralarıyla karşılaşacağınız, güzel bir sahil kasabasıdır. Çevredeki sahillere göre çok daha arka planda kalmış olsa da güzel bir plajdır.

Kumyaka Halk Plajı
 Zeytinbağı Halk Plajı

Trilye’de bulunan Zeytinbağı plajı, yaz aylarında çokça ziyaret almasa da diğer plajlara göre çokça ön planda bulunan bir plajdır.

 Zeytinbağı Halk Plajı

Eşkel Halk Plajı
Eski adıyla Eşkel olarak bilinir fakat yeni adı Esence olmuştur. Eşkel sahili, Eski Bursa’lılar hala eski adıyla Eşkel ismiyle kullanılır, Eşkel, Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı güzel bir sahil kasabasıdır, Bursa’ya 60 km uzaklıkta bulunan Eşkel’e, Mudanya Trilye’den ve Bursa-Karacabey yolu üzerinden sağa sapılarak gitmek mümkündür, halk otobüslerinin saatleri değiştiği için kalkış saatleri vermek mümkün değildir.Halk ulaşımı Küçük Sanayi Metro İstasyonundan kalkan otobüsler ile sağlamaktadır.
Eşkel Halk Plajı

Eğerce Halk Plajı
Eski zamanlarda popüler olmayan plaj şimdilerde gelişimiyle ziyaretçi akımıyla yaz aylarında baya baya kendisinden söz ettirmektedir. Güzel manzarasıyla ilgi çekmesi de kolay oluyor.
Eğerce Halk Plajı

Gemlik Plajları – Gemlik Sahilleri

Narlı Halk Plajı
Marmara denizinin kıyısında Gemlik narlı köyünde güzel fakat son zamanlarda denize girilmez gibi suyun kalitesi kötü olarak belirtilen sahil olmasına rağmen ziyaretçilerinin eksik olmadığı bir plajdır
Narlı Halk Plajı

Karacaali İzcilik Kampı
Gemlikte bulunan Karacaali izcilik kampı her yıl öğrenci ve izcilik ile uğraşan insanların uğrak mekanıdır. Kamp işletmesi bir firmaya devredildiğinden bahsedilmektedir. Mutlaka bir kez ziyaret edilmesi gerekilen kamp alanıdır.
Gemlik Karacaali izcilik Kampı

Büyükkumla Halk Plajı – Küçükkumla Orman Kampı
Büyükkumla ve Küçükkumla orman kampı sahilleri birbiriyle birleşiktir. Küçükkumla sahil bitimiyle Büyükkumla sahili başlar. Yaz aylarından en çok ziyaretçi alan iki sahildir. Bursa’lıların ve şehir dışından gelen bir çok kişi bu sahilleri tercih etmektedir.
Büyükkumla Halk Plajı - Küçükkumla Orman Kampı
Hasanağa İzcilik Kampı

Adres: Hasanağa Gençlik İzcilik Eğitim Tesisi Müdürlüğü Küçükkumla Gemlik / BURSA
Telefon: (224) 538 16 31
Hasanağa İzcilik Kampı

Gemsaz Halk Plajı
Gemlik’in güneybatısında yer alan güzel bir manzarası olan bir kumsala sahiptir, Gemsaz halk plajı.
Gemsaz Halk Plajı

Kumsaz Halk Plajı
Son zamanlarda yenilen plaj, sosyal tesislerle de yaz aylarında ziyaretçi sayısını artıracak. Bursa halkı genellikle de tercih edilen plaj yeni yüzüyle şehir dışından da ziyaretçilerin sürekli ziyaret edeceği yer olacaktır.
Kumsaz Halk Plajı
Kurşunlu Sitelerönü Halk Plajı
Marmara denizi kıyısında, 12 kilometrelik sahili olan ve pek çok Bursa’lının yaz aylarını geçirdiği bir beldedir. Kışın 2500 olan nüfusu yaz aylarında 20 binlere ulaşır…
Kurşunlu Sitelerönü Halk Plajı

Karacabey Plajları – Karacabey Sahilleri

Yeniköy Boğaz Plajı
Orman, yeşil alan, piknik yerleri ile çok güzel bir yer olan Yeniköy Boğaz plajı,Hafta sonları çok kalabalık, ziyaretçisi olan bir sahildir.
Yeniköy Boğaz Plajı
Malkara Halk Plajı
Ormanla sahilin bir arada olduğu, çoğu ziyaretçi tarafından çokça beğenilen ve adını söz ettiren bir plajdır. Yaz aylarında genelde Bursa halkından daha çok dışarıdan ziyaretçiler geldiği plaj, her yıl daha da adını duyurmaya devam ediyor.
Malkara Halk Plajı
Kurşunlu Halk Plajı
Genellikle Marmara’nın ziyaretçiler tarafından Karadeniz havasıyla birlikte eşleştiğini söylenen Kurşunlu sahili. Bir gelenin bir daha gelmek istediği bir beldedir.
Karacabey Kurşunlu Halk Plajı

İznik Gölü Plajları

Göllüce Halk Plajı – İnciraltı Mevki Halk Plajı – Darka Tatil Köyü – Orhangazi Halk Plajı

İznik’te bulunan bu plajlar, yerli halk tarafından kafa dinlemek ve hafta sonlarında gezmek için tercih edilen plajlardır. İznik kendi tarihiyle başka bir dikkat çekerken, plajlarıyla da ziyaret edilmesi için büyük olanak sağlamaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.